Jak pobierać na komputer filmy ze strony TVP

Jeżeli często oglądasz filmy na stronach TVP.pl, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Istnieją proste sposoby, które pozwalają na ściągnięcie filmów ze strony TVP na komputer i odtwarzanie ich bez internetu. Zapraszamy do zapoznania się z naszym prostym poradnikiem.

Telewizję Polską możemy oglądać nie tylko w odbiornikach telewizyjnych. Dostępna jest również z poziomu internetu. Służy do tego strona TVP.pl VoD, która oferuje możliwość odtwarzania za darmo seriali, programów publicystycznych. show telewizyjnych czy nawet filmów w naszym komputerze. Jeżeli natomiast chcielibyście wiedzieć, jak oglądać telewizję na żywo w internecie - odsyłamy do osobnego poradnika.

TVP.pl nie oferuje natomiast możliwości pobierania materiałów wideo na komputer. W tym celu będziemy musieli skorzystać ze specjalnych narzędzi, które umożliwią nam zapisywanie wideo na dysku naszego peceta. Nasz sposób pozwala pobrać film z TVP VoD oraz TVP Sport.

Jak ściągnąć film z TVP - Firefox

Zacznijmy od przeglądarki Mozilla Firefox, która oferuje na dzisiaj najbardziej wygodny sposób na pobieranie filmów i seriali z TVP. Wszystko za sprawą dopasowanych do przeglądarki dodatków, które moim zdaniem oferują więcej możliwości i są bardziej wygodne, niż to ma miejsce w przypadku przeglądarki Google Chrome.

Z pomocą przyjdzie nam darmowe rozszerzenie do Firefoksa - Video DownloadHelper. Dodatek pobierzecie bez żadnych opłat ze sklepu Mozilii. Po zainstalowaniu dostępny jest on w prawej, górnej części paska narzędziowego przeglądarki. Kiedy już go zainstalujemy, przechodzimy do strony TVP VoD i otwieramy interesujący nas materiał filmowy. Oczywiście, należy poczekać aż zostaną wyświetlone wszystkie reklamy i rozpocznie się pokaz właściwego programu telewizyjnego czy filmu.

Następnie klikamy ikonę Video DownloadHelpera w pasku narzędziowym. Zostanie rozwinięty pasek menu kontekstowego z listą dostępnych materiałów do pobrania. Na liście będzie kilka plików - będą to reklamy, a także interesujący nas film wideo. Reklamy będą miały w opisie kilka MB wielkości, zaś właściwe wideo, które chcemy pobrać - kilkaset MB. Klikamy następnie wideo, które nas interesuje i zostaniemy przeniesieni do nowego okienka pobierania.

Tutaj do dyspozycji mamy kilka opcji. Dwie pierwsze to najprostsze i najbardziej przydatne rozwiązania. Komenda "Pobierz" powoduje ściągnięcie pliku na nasz dysk, zaś "Szybkie pobieranie" pobiera plik automatycznie do folderu Pobrane - nie mamy możliwości wyboru miejsca docelowego pliku. Dodatek do Firefoksa pozwala również na konwersję pliku do wybranego przez nas formatu, skopiowanie URL pliku (np. jeżeli chcemy dodać go do jakiegoś menadżera pobierania) czy wyświetlenie szczegółów linku pobierania.

 

Nas oczywiście najbardziej interesują dwie pierwsze opcje - "Pobierz" i "Szybkie pobieranie". Po ich kliknięciu materiał ze strony TVP.pl zostanie ściągnięty w ciągu kilku- lub kilkunastu minut na nasz komputer.

Jak pobierać filmy z TVP - Google Chrome

W przypadku Google Chrome pobieranie filmów z TVP.pl i TVP Sport wygląda podobnie. Niestety, dostępne narzędzia nie pozwalają na równie wygodne ściąganie, co w wypadku Firefoksa. Musimy tutaj trochę pokombinować, aby ściągnąć serial czy film na nasz komputer.

Podobnie jak w przypadku Firefoksa, będziemy korzystali z dodatku, który umożliwi nam pobranie materiałów na nasz komputer. W przypadku Google Chrome (a także przeglądarki Opera) będzie do dodatek o nazwie Flash Video Downloader, który można pobrać bez żadnych opłat ze strony Chrome Web Store. Po jego zainstalowaniu będzie on dostępny z poziomu paska narzędziowego Chrome w postaci ikony strzałki skierowanej w dół.

Tak samo jak w Firefoksie otwieramy interesujące nas wideo na stronie TVP i czekamy, aż wyświetlą się wszystkie reklamy. Kiedy rozpocznie się właściwy seans, klikamy ikonę dodatku w Google Chrome. Zostanie następnie wyświetlona lista dostępnych materiałów wideo.

Tutaj niestety zaczynają się schody, bowiem w przypadku Firefoksa mieliśmy do czynienia z jednym plikiem do pobrania, w Chrome może ich być nawet kilkanaście. To pocięty materiał wideo na wiele małych filmików. Jeżeli chcemy ściągnąć wideo z TVP za pomocą Google Chrome musimy niestety pobrać je wszystkie na komputer. A następnie otworzyć w porządku odtwarzania z poziomu np. programu VLC.

Pobieranie wideo z TVP.pl - druga metoda dla Google Chrome

Możemy skorzystać z jeszcze jednej metody na pobieranie wideo ze stron TVP.pl w przeglądarce Google Chrome. To również dodatek Video DownloadHelper, tyle że przeznaczony na program firmy Google. Możecie go pobrać oczywiście za darmo ze sklepu Chrome Web Store. Dodatek wygląda i zachowuje się dokładnie tak samo, jak w przypadku przeglądarki Mozilla Firefox. A zatem, po instalacji rozszerzenia w Chrome postępujemy dokładnie tak samo, jak w punkcie pierwszym tego poradnika.

Niestety, również w przypadku tego dodatku dla Google Chrome zamiast jednego pliku do ściągnięcia otrzymujemy zestaw krótkich klipów wideo. Jeżeli chcemy obejrzeć interesujący nas materiał wideo z TVP lu TV Sport, trzeba pobrać je wszystkie na komputer, a następnie połączyć ze sobą.

Jak ściągać wideo - podsumowanie

Jak widzicie, najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z Firefoksa, którego oczywiście możecie pobrać z naszego serwisu. Dodatek do tej przeglądarki pozwala nie tylko na pobieranie materiałów filmowych ze stron TVP, ale również łączy wszystkie strumienie wideo w jeden klip, który wygodnie można odtworzyć sobie w trybie offline z poziomu ulubionego odtwarzacza wideo.

W przypadku Google Chrome nie wystarczy tylko ściągnąć wideo na komputer. Trzeba jeszcze połączyć ze sobą kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt krótkich klipów, aby utworzyć z nich jeden materiał filmowych. A to czasochłonna procedura. Dlategodużo łatwiej jestskorzystać z Firefoksa i z jego poziomu pobierać filmy, seriale czy programy telewizyjne TVP.pl na komputer.

Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]